Setkání rodáků

Setkání rodáků a přátel Dobronic

V pětiletých cyklech  se v naší obci koná setkání rodáků a přátel obce, kteří si chtějí zavzpomínat na staré časy, prohlédnout si památky a navázat nové kontakty. Setkání jsou vždy velmi srdečná a veselá, doprovázená hudbou i tancem a plná vzpomínek. Účastníci si mohou prohlédnout kostelík a další zajímavá místa v obci, která jsou často spojena s jejich osobními příběhy. Setkání je také příležitostí k seznámení s novinkami v obci, s plány na její rozvoj i s problémy, které ji trápí. Setkání rodáků a přátel obce je důležitou součástí udržování tradic, kultury a identity naší obce a jejích obyvatel.

Pro dobronické občany současné, bývalé, víkendové a příležitostné, kteří chtějí zavzpomínat na setkání z roků 2002, 2007, 2012, 2017, 2022 je možné po  kliknutí shlédnout "rodácká" videa pořízená panem Slavomírem Kozákem, který je pro obec vytvořil.

Ve fotogalerii jsou snímky amatérských fotografů z jednotlivých setkání............

 
Při příležitosti srazu rodáků v roce 2022 byla vydána kniha Dobronice u Bechyně 1222-2022. Kniha je cenným zdrojem informací z doby dávné i nedávné a samozřejmě i toho, co je důležité dnes.
Knihu lze zakoupit na Obecním úřadě nebo po domluvě poštou, dobírkou …....
Kontakt: obec@dobronice.cz

Kniha Dobronice u Bechyně 1222-2022